sobota, 12 sierpnia 2017

UNBOXING: THE WALKING DEAD - ALL OUT WAR - MINIATURES GAME

Zombie. Nieustępliwe i żądne ludzkiego mięsa stwory, ożywione przez ludzkie eksperymenty lub zły wpływ księżyca ;)

Moja faza na zombie nie mija ;) Tym razem przyszedł czas by zapoznać się z kolejną produkcją, w której główną rolę odgrywają żądne mięsa zombiaki.

Gra "The Walking Dead - All Out War" oparta została o początkowe wydarzenia z komiksu Roberta Kirkmana. Komiks został wydany w 2003 i z miejsca stał się światowym fenomenem. Na fali popularności komiksu, amerykańska telewizja AMC postanowiła wyprodukować serial, który premierę miał w 2010 roku (w tym roku będzie premiera 8 sezonu :) ). Oprócz komiksu i serialu powstały także gry komputerowe oraz inne gry planszowe (zazwyczaj udane). Ja zajmę się produkcją rozpoczętą zbiórką na serwisie Kickstarter, która wystartowała 1 lutego 2016 roku*.

"The Walking Dead" to gra bitewna typu „skirmish” dla 1-2 graczy, w której kierujemy małą grupką ocalałych ludzi, w świecie zdominowanym przez krwiożercze zombie. Zadaniem graczy i kierowanymi przez nich postaci jest zbieranie zasobów – broni, amunicji, leków i żywności. Kto zbierze ich więcej wygra. 

Jak w większości gier bitewnych, teren gry należy samemu sobie stworzyć korzystając z makiet domów, ulic, barykad czy pojazdów różnego rodzaju. Jeśli ktoś nie posiada makiet to nic straconego, bo producent dostarczył w wypraskach tekturowe żetony barykad i samochodów.


PUDŁO

Wykonane jest z fajnej szorstkiej grubej tektury – na pewno wytrzyma ciągłe przenoszenie i na pewno pomieści wszystkie figurki, żetony i kostki. 


Z przodu pudła zerkają na nas głowni bohaterowie oraz oczywiście zombie, a z tyłu mamy pokazaną zawartość pudła, opis gry oraz dodatkowe informacje o grze.

MATA

Papierowa mata ma wielkość 20,5" x 20,5" (52cm x 52 cm) i będzie prawdopodobnie pierwszą planszą na której rozegra się swoją pierwszą potyczkę. Plansza zapewne długo nie "pożyje", ale tak to już jest z papierem. Mata przedstawia skrzyżowanie T gdzieś niedaleko Atlanty gdzie dzieje się akcja pierwszych tomów komiksu i serialu.
FIGURKI

Figurki wykonane są ze szczególną dbałością o detale. Materiał użyty do ich produkcji to szary "miękki" plastik. Raczej nie będzie przy nich dużo pracy (nadlewki i linie podziału). Plusem jest to że nie trzeba ich sklejać, choć na pewno warto będzie je pomalować ;)
Wielkością dorównują innym figurkom w tej samej skali, choć wydaje mi się, że te modele mają grubsze ręce i nogi niż np. te z gry "Project Z"**
Figurek jest 18 - 6 postaci i 12 szwendaczy (zombie). ŻETONY

Żetony wydrukowane są na 2mm tekturze więc raczej szybko się nie zniszczą. Żetony możemy z grubsza podzielić na: żetony stanu, znaczniki zaopatrzenia, pojazdy, barakady, miarkę, żeton inicjatywy oraz wskaźnik zagrożenienia i strefę rażenia zombie ("fajoski" Kill Zone ;) ).

 INSTRUKCJE

Są dwie: Read This First - Quick Start Rules (proste, szybkie i bezbolesne wprowadzenie do gry - 12 str.) oraz The Rules (taka księga zasad - 40 str.).
ULOTKA

Dwustronna mini broszurka zachęca nas do kupna pozostałych rzeczy (m.in. boostery i rozszerzenia) z tej linii produktów. Ja zostałem przekonany ;)

 KOSTKI

Jest ich 11 i są dość spore (16mm). Kostki są sześciościenne i pięknie się błyszczą.

KARTY

Karty wykonane są z dobrej jakości papieru, choć oczywiście warto je od razu zakoszulkować.
Kart są 4 rodzaje i są to kolejno: karty Postaci (6 szt.), karty Wydarzeń (15 szt.), karty Ekwipunku (8 szt.) oraz karty Zaopatrzenia (16 szt.).
PODSUMOWUJĄC...

Podobnie jak w przypadku gry "Project Z" tak i tu jest sporo świetnego sprzętu i to tylko za ok 160 zł. Dla mnie jako miłośnika zombie i fana Żywych Trupów to była pozycja obowiązkowa.
Ciekawe zasady, piękne figurki, możliwość zdobywania sprzętu i przekazywania go postaciom oraz ciągłe zagrożenie ze strony zombie i innych postaci to coś co nie mogło się nie udać ;)
Strasznie żałuję że rok temu, nie przekonałem się do Kickstartera - miałbym o wiele więcej i o wiele taniej mnóstwo dodatkowego stuffu.

Generalnie Shin Ryu poleca jak cholera! ;)

* https://www.kickstarter.com/projects/1744629938/the-walking-dead-all-out-war-miniatures-game/

**
http://shinryuminis.blogspot.com/2016/05/unboxing-project-z-zombie-miniatures.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz